Koło Łowieckie Boruta

Koło Łowieckie Boruta

Komunikat Zarządu Koła 6/2015

Opublikowane przez w Aktualności,Komunikaty 17 września, 2015
Warning: Illegal offset type in /home/platne/koloboruta/public_html/wp-includes/sejxmhfp.php on line 277

Zarząd Koła, po uzyskaniu szczegółowej informacji od Dowódcy 18 Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku zawiadamia, że w czasie kiedy na strzelnicy wojskowej prowadzone są strzelania, obowiązują wewnętrzne procedury bezpieczeństwa, polegające między innymi na wystawieniu – w granicach wyznaczonej strefy zagrożenia – trzech posterunków ochronnych.

Posterunek nr 1 – rozstawiony na drodze dojazdowej do Leśnictwa Zielona, w połowie odległości pomiędzy strumykiem / Stawy Bendera / a leśniczówką.

Posterunek nr 2 – rozstawiony na Trakcie Napoleońskim na wysokości Łąki Pankiewicza.

Posterunek nr 3 – rozstawiony na Trakcie Napoleońskim na wysokości bramy wjazdowej do strzelnicy myśliwskiej.

Dla myśliwych planujących polowanie w rejonie strzelnicy rodzi to określone ograniczenia, polegające na bezwzględnym zakazie wykonywania polowania w rewirach: „ Za kulochwytem” i „ Za kulochwytem – strzelnica”. Natomiast jeśli chodzi o pozostałe rewiry znajdujące się w okolicy strzelnicy wojskowej, tj. Grabówka, Doktorowe Pole, Stawy Bendera, Łąka Pankiewicza, warunkiem wykonywania polowania na dotychczasowych zasadach jest dojazd do wskazanych miejsc, z ominięciem wystawionych posterunków, gdyż przejazd przez nie jest niemożliwy.

Jednocześnie informuję, że strzelania wojskowe co do zasady prowadzone są od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00. Sporadycznie mogą być również prowadzone do godz. 22.00 oraz w soboty i niedziele. Odpowiedzialny na ich realizację jest sierż. Janusz Taranta – kierownik Obiektu Szkoleniowego Zielona – tel. kom. 727014011.

Darz Bór. T.K.

Komentowanie jest zamknięte.

Nasz adres

    Koło Łowieckie “Boruta” w Białymstoku

    15-101 Białystok, ul. Jurowiecka 33

    NIP 966 05 84 035

    Nr konta 84 1050 1953 1000 0090 3041 3091

    Wszelką korespondencję / wnioski, w tym o udostępnienie informacji publicznej, zapytania, etc. proszę kierować drogą pocztową.