Koło Łowieckie Boruta

Koło Łowieckie Boruta

Komunikat Zarządu Koła 14/2016

Opublikowane przez w Aktualności,Komunikaty 27 października, 2016
Warning: Illegal offset type in /home/platne/koloboruta/public_html/wp-includes/sejxmhfp.php on line 277

1. Zarząd Okręgowy PZŁ w Białymstoku informuje, że ocena prawidłowości odstrzału rogaczy odbędzie się w dniach:

-22 listopada o godz. 9.00 w Białymstoku,

-23 listopada o godz. 10.00 w siedzibie Nadleśnictwa Bielsk w Bielsku Podlaskim.

Szczegółowy harmonogram prac komisji oceny zostanie przesłany do kół w późniejszym terminie.

2. Zarząd Okręgowy PZŁ w Białymstoku serdecznie zaprasza wszystkich myśliwych wraz z rodzinami oraz sympatyków łowiectwa do wzięcia udziału w uroczystościach Św. Huberta, które odbędą się 29 października 2016 roku w Sokółce. Uroczystości rozpocznie Msza Św. w Kościele pw. Św. Antoniego Padewskiego w Sokółce o godz. 11.00. Po mszy spotkanie uczestników uroczystości przy myśliwskim bigosie.

Obecność pocztów sztandarowych kół łowieckich obowiązkowa !

3. Zarząd Okręgowy PZŁ w Białymstoku informuje, że w dniach 3 -10 listopada 2016 roku w ramach zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń odbędzie się akcja poszukiwania martwych i padłych dzików na terenie województwa podlaskiego.

– Akcja będzie przeprowadzona przez wojsko przy wsparciu leśników, służb weterynaryjnych oraz myśliwych na terenie wyznaczonych obwodów łowieckich.

– Koła łowieckie mają obowiązek zapewnić udział przedstawiciela koła z bronią, w charakterze gospodarza terenu, w celu ewentualnego dostrzelenia chorego lub rannego dzika.

– W wyznaczone dni na terenie obwodów łowieckich, gdzie będą przeprowadzane poszukiwania obowiązuje całkowity zakaz polowań /indywidualnych i zbiorowych/.

– Wszelkie czynności związane z ewentualnym wykryciem zwłok oraz jego zabezpieczeniem oraz usunięciem zostaną wykonane przez powiatowych lekarzy weterynarii.

– Przez 72 godziny po zakończeniu działań /poszukiwań dzików/, w szczególności w przypadku znalezienia na danym obszarze padłego dzika, osobom biorącym udział w działaniach nie wolno wchodzić do miejsc, w których utrzymywane są świnie.

– Terminy przeprowadzenia akcji: 3.11.2016r. – Obwód łowiecki nr 181 / KŁ „Boruta” w Białymstoku. Zbiórka o godz. 8.00. Punkt zbiórki /wejście/: Majówka przy drodze Białystok-Bobrowniki. Punkt zbiórki /wyjście/: Krasne przy drodze Supraśl-Cieliczanka.

– Na miejscu zbiórki odbędzie odprawa, w trakcie której nastąpi:

*Omówienie miejsca terenu działania przez przedstawiciela lasów państwowych oraz przedstawiciela koła łowieckiego,

*Przedstawienie systemu łączności pomiędzy służbami,

*Informacja o numerach telefonów poszczególnych służb współpracujących,

*Wystąpienie Powiatowego Lekarza Weterynarii o zasadach: bioasekuracji, powiadomień o znalezionych padłych dzikach, oznakowania miejsc padłych dzików, wydania odzieży ochronnej Siłom Zbrojnym RP oraz służbom współpracującym przez Powiatowego Lekarza Weterynarii.

Darz Bór. T.K.

Komentowanie jest zamknięte.

Nasz adres

    Koło Łowieckie “Boruta” w Białymstoku

    15-101 Białystok, ul. Jurowiecka 33

    NIP 966 05 84 035

    Nr konta 84 1050 1953 1000 0090 3041 3091

    Wszelką korespondencję / wnioski, w tym o udostępnienie informacji publicznej, zapytania, etc. proszę kierować drogą pocztową.