Koło Łowieckie Boruta

Koło Łowieckie Boruta

Zbiorówka w obw. 252

Opublikowane przez w Aktualności 21 listopada, 2017
Warning: Illegal offset type in /home/platne/koloboruta/public_html/wp-includes/sejxmhfp.php on line 277

Za nami kolejne polowanie zbiorowe w obwodzie 252. Kolejne przeprowadzone sprawnie, bezpiecznie, w miłej i koleżeńskiej atmosferze. Biorąc pod uwagę frekwencję na poprzednich wspólnych łowach i przypomnę, że były to 4 osoby, 12 myśliwych, którzy tym razem stawili się na zbiórce należy uznać za istotny progres !

Wobec faktu, że 6 listopada do obwodu zostało wpuszczonych 70 bażantów – przyznanych przez ZO PZŁ w Białymstoku w ramach wspierania kół łowieckich prowadzących reintrodukcję kuraków, uwaga prowadzącego koncentrowała się wokół drapieżników łownych, których ewentualny nadmiar mógłby stanowić bezpośrednie zagrożenie dla nowych lokatorów obwodu. Dlatego też polowaniem objęto rewiry, w których wsiedlone bażanty mają znaleźć komfortowe warunki do bytowania i rozwoju.

Pomimo wieloletniej presji myśliwych na drapieżniki i znaczącego spadku ich pogłowia, liczba stwierdzonych osobników jest nadal na nieakceptowalnym poziomie, wymagającym dalszych działań redukcyjnych. 6 zrealizowanych miotów i zaobserwowane w nich lisy, i tylko jeden na rozkładzie, dają mocne podstawy by sądzić, że póki co ani myśliwi, ani bażanty nie mogą liczyć na spokojny sen. Dlatego też proszę kolegów o częstsze wyjazdy do łowiska i penetrację rewirów, w szczególności tych, które zasiedlono bażantami: Kopanki, Samułki, Szopa, Olszanica. Tylko ograniczenie do minimum naturalnych wrogów bażanta i kuropatwy zapewni szansę, że za kilka lat ich widok w „strabelskim krajobrazie” nie będzie nikogo dziwił.

Dziękuję prowadzącemu Piotrkowi i wszystkim uczestnikom łowów za przyjemnie spędzony czas, Danusi za pyszny bigosik, jeszcze raz gratuluję Józkowi tytułu króla polowania i do następnego razu…

Koledzy !

Przy okazji informuję, że zostało zrealizowane zamówienie na zakup kompletów myśliwskich. Dlatego też proszę kolegów o kontakt telefoniczny ze mną celem uzgodnienia terminu odbioru ubrań / 696 471 303 /.

Darz Bór. T.K.

Komentowanie jest zamknięte.

Nasz adres

    Koło Łowieckie “Boruta” w Białymstoku

    15-101 Białystok, ul. Jurowiecka 33

    NIP 966 05 84 035

    Nr konta 84 1050 1953 1000 0090 3041 3091

    Wszelką korespondencję / wnioski, w tym o udostępnienie informacji publicznej, zapytania, etc. proszę kierować drogą pocztową.