Koło Łowieckie Boruta

Koło Łowieckie Boruta

Weekendowy rekonesans

Opublikowane przez w Aktualności 26 marca, 2018
Warning: Illegal offset type in /home/platne/koloboruta/public_html/wp-includes/sejxmhfp.php on line 277

Krótkie popołudniowe wizyty w obwodzie 252 i poczynione obserwacje dają mocne podstawy do stwierdzenia, że bytująca zwierzyna znajduje się w doskonałej kondycji. Sfotografowane podczas żerowania sarny i daniele prezentują się – jak na tę porę roku – naprawdę dorodnie. Natomiast kilka zarejestrowanych rogaczy pozwala mieć nadzieję na kolejny emocjonujący sezon łowiecki, być może zwieńczony pozyskaniem wielu ciekawych okazów. Niewykluczone, że medalowych !

Cieszą również spotkania z bażantami, które rozpoczęły okres toków. Koguty na tle kur prezentują się dostojnie i pozostaje tylko trzymać kciuki za dalszy rozwój wydarzeń…

Zdecydowanie mniej cieszy widok lisów, na które obecność kuraków działa jak przysłowiowy magnez. W miejsce odstrzelonego drapieżnika pojawia się kolejny, nie mniej zdeterminowany w poszukiwaniu pełnowartościowego pokarmu od poprzednika… Na szczęście trzem z nich ta sztuka się nie powiodła.

Jeszcze raz zachęcam kolegów do włączenia się w redukcję drapieżników. Bez tego cały wysiłek związany z reintrodukcją bażantów i kuropatw pójdzie na marne.

Darz Bór. Tomasz Komarewski.

Komentowanie jest zamknięte.

Nasz adres

    Koło Łowieckie “Boruta” w Białymstoku

    15-101 Białystok, ul. Jurowiecka 33

    NIP 966 05 84 035

    Nr konta 84 1050 1953 1000 0090 3041 3091

    Wszelką korespondencję / wnioski, w tym o udostępnienie informacji publicznej, zapytania, etc. proszę kierować drogą pocztową.