Koło Łowieckie Boruta

Koło Łowieckie Boruta

W blasku księżyca…

Opublikowane przez w Aktualności 28 września, 2015
Warning: Illegal offset type in /home/platne/koloboruta/public_html/wp-includes/sejxmhfp.php on line 277

Rykowisko powoli dobiega końca. Z 16 byków zaplanowanych do odstrzału pozostało już tylko 4. To ostatni moment żeby posłuchać „ jeleniej pieśni”, która lada chwila ucichnie…Aby posłuchać jej ponownie, trzeba będzie czekać kolejny rok. To również ostatni moment na to żeby myśliwski kapelusz przyozdobić „ złomem” i poczuć satysfakcję z trofeum, które jeszcze nie raz będzie przypominać emocjonujące chwile z kniei.

Wczorajszego wieczoru postanowiłem przetestować nową ambonę na „Duplańsku” i wobec faktu, że w tym roku Św. Hubert obdarował mnie już bykiem, mogłem liczyć co najwyżej na spotkanie z dzikiem. Wysypany poślad, przeorana kukurydza i ziemniaki oraz wcześniej stwierdzone dzicze tropy, dawały nadzieję na udane łowy.

Na nowej ambonie, wykonanej z dużą starannością, docieplonej, wygłuszonej i bardzo ergonomicznej, spędzanie czasu w oczekiwaniu na zwierza, to czysta przyjemność. W pewnym momencie  zrobiło mi się na tyle błogo, że przysnąłem, a to zdarza mi się niezwykle rzadko. Kiedy się ocknąłem, zauważyłem parę unoszącą się nad stertą pośladu. Zanim pomyślałem cóż to takiego, przed moimi oczami ukazała się potężna sylwetka dzika. Księżyc świecił na tyle mocno, że nie miałem najmniejszych problemów z rozpoznaniem celu i stwierdzeniem, że przede mną niebywała okazja do pozyskania grubego dzika. Odyniec okazał się wyjątkowo piękny zarówno w oręż jak i tuszę. 99 kg na skupie mówi samo za siebie…

Melduję Bogdanowi Pilcickiemu, że ambona , którą zaprojektował i wykonał, została godnie ochrzczona. Ogromne podziękowania kieruję także do „ Świdra Juniora”, który w dbałości o komfort myśliwych – wiecznie utyskujących na drogę dojścia do ambony – przygotował do tej duplańskiej „ autostradę” !!!. Chrzest przeszło także urządzenie do chłodzenia i oprawiania tusz, ufundowane przez Darka Krasowskiego. Oby tak dalej…

Kolegom myśliwym, którzy jeszcze aktywnie uczestniczą w rykowisku życzę połamania…Darz Bór. T.K.

Komentowanie jest zamknięte.

Nasz adres

    Koło Łowieckie “Boruta” w Białymstoku

    15-101 Białystok, ul. Jurowiecka 33

    NIP 966 05 84 035

    Nr konta 84 1050 1953 1000 0090 3041 3091

    Wszelką korespondencję / wnioski, w tym o udostępnienie informacji publicznej, zapytania, etc. proszę kierować drogą pocztową.