Koło Łowieckie Boruta

Koło Łowieckie Boruta

Udany debiut

Opublikowane przez w Aktualności 8 grudnia, 2013
Warning: Illegal offset type in /home/platne/koloboruta/public_html/wp-includes/sejxmhfp.php on line 277

Ponowa to jest to, co przyciąga miłośników myślistwa do lasu. Śnieg, który spadł w tym tygodniu był wielką nadzieją na pierwsze w tym sezonie polowanie zbiorowe „po białej stopie”  i tak się stało, św. Hubert darzył.W Borucie pełna mobilzacja,  niezawodni koledzy Komar i Cezio zabierają mnie i cały ekwipunek z domu,  Siemion naciera z posiłkami a na miejscu czeka wsparcie Józef, Czesław i Wicek. Podczas drogi pełne zaskoczenie, ilość śniegu, zaspy i niedowierzanie.Uwierzcie mi, widok wschodzącego słońca nad cerkwią, mieniącego się w płatkach śniegu, to jest to dla czego warto wstać o 5.oo w niedzielę a wszystko co piękne to jeszcze przed nami. Zbiórka jak zawsze w Mulawiczach o 8.oo. Stawiło się jedenastu zagorzałych myśliwych i ośmiu naganiaczy. Pierwsza prowadzona przeze mnie odprawa myśliwych, troszkę nerwów podczas debiutu, formalności i już wszyscy zwarci i gotowi na konie mechaniczne, ruszyliśmy. Udało się zrobić pięć pędzeń zanim wszyscy zgłodnieli, wynik do przerwy 1:1 (Czarek – Józek) po jednym lisie. Nim ognisko rozpaliło się na dobre, dojechał Jurek wraz z zastawą terenową i cateringiem. Bigos, kiełbaska z ogniska a niektórzy dorzucili się z białym carpaccio własnej produkcji – wszystko palce lizać. Posileni ruszyliśmy w Bór. Jak się okazało później, główna rywalizacja na Króla Polowania przeniosła się na drugą połowę a w rzeczywistości ostatnie pędzenie. Kolega Józek zdeklasował rywali w ostatnim pędzeniu, kładąc w biegu kozę i koźlaka. Gdy się spostrzegliśmy słońce już szykowało się do zachodu to oznaczało jedno, czas na pokot, podsumowania i gratulacje.

Dziękuję Kolegom myśliwym za przyjemnie i bezpiecznie spędzony dzień w łowisku, w pięknej zimowej aurze i tak doborowym towarzystwie. W szczególny sposób chciałbym podziękować koledze Jurkowi za pomoc w przygotowaniu spotkania oraz Józkowi za ogromne wsparcie w organizacji polowania w obwodzie 252.

Darz Bór Z.K.

 

Komentowanie jest zamknięte.

Nasz adres

    Koło Łowieckie “Boruta” w Białymstoku

    15-101 Białystok, ul. Jurowiecka 33

    NIP 966 05 84 035

    Nr konta 84 1050 1953 1000 0090 3041 3091

    Wszelką korespondencję / wnioski, w tym o udostępnienie informacji publicznej, zapytania, etc. proszę kierować drogą pocztową.