Koło Łowieckie Boruta

Koło Łowieckie Boruta

Uczniowie z wizytą w ” Borucie”

Opublikowane przez w Aktualności 29 maja, 2017
Warning: Illegal offset type in /home/platne/koloboruta/public_html/wp-includes/sejxmhfp.php on line 277

Wśród wielu statutowych zadań jest również i takie, które nakłada na koło obowiązek podejmowania współpracy ze szkołami w prowadzeniu pracy wychowawczej wśród młodzieży z zakresu ochrony zwierzyny, opieki nad nią oraz działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

Faktem jest, że główne wysiłki koła ogniskują się w szczególności na prawidłowym prowadzeniu gospodarki łowieckiej, poprawie warunków bytowania zwierzyny oraz realizacji planu łowieckiego. Niemniej jednak, gdy tylko nadarza się okazja do spotkań z dziećmi i młodzieżą, koło z przyjemnością zaprasza na swoje „włości”. Wszyscy jego członkowie mają świadomość, że rzetelna edukacja najmłodszych obywateli, pozwoli kształtować ich poglądy, które będą sprzyjać środowisku naturalnemu, a nie je bezmyślnie niszczyć. Zaś myśliwy z piórkiem w kapeluszu będzie się im kojarzył jako przyjaciel przyrody, a nie jako jej wróg. W kontekście publicznych ataków na Polski Związek Łowiecki, pozbawionych racjonalnych przesłanek, najczęściej płynących ze środowisk szumnie nazywanych ekologicznymi, praca u podstaw z najmłodszą częścią społeczeństwa wydaje się koniecznością. Jeśli jej zaniechamy, jeśli nie oprzemy się na historii i tradycji, jeśli wreszcie nie sięgniemy do korzeni polskiego łowiectwa i nie uświadomimy roli myśliwego w całokształcie działań na rzecz ochrony przyrody, to trudno z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Dlatego też z przyjemnością informuję, że w dniu 15 maja uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sobolowie, pod opieką Pani Magdaleny Szyc i Pani Doroty Urynowicz, odwiedzili leśną siedzibę koła. W rolę nauczycieli wcielili się koledzy Piotrek i Zbyszek, którzy opowiadali dzieciom miedzy innymi o opiece nad zwierzyną, ochronie przyrody, psach myśliwskich oraz „ braci łowieckiej”. Uczniowie słuchali z zainteresowaniem i zadawali pytania. Spotkanie zakończyło się wspólnym ogniskiem. Z informacji zwrotnej wiem, że maluchy były bardzo zadowolone z wizyty i dziękują myśliwym za przekazane informacje i poświęcony czas.

Ja z kolei w imieniu Zarządu Koła dziekuję kolegom myśliwym za zaangażowanie w realizację tego przedsięwzięcia. Jestem przekonany, że takie spotkania mają sens.

 Darz Bór. T.K.

Komentowanie jest zamknięte.

Nasz adres

    Koło Łowieckie “Boruta” w Białymstoku

    15-101 Białystok, ul. Jurowiecka 33

    NIP 966 05 84 035

    Nr konta 84 1050 1953 1000 0090 3041 3091

    Wszelką korespondencję / wnioski, w tym o udostępnienie informacji publicznej, zapytania, etc. proszę kierować drogą pocztową.