Koło Łowieckie Boruta

Koło Łowieckie Boruta

Ranek to Panek

Opublikowane przez w Aktualności 27 września, 2014
Warning: Illegal offset type in /home/platne/koloboruta/public_html/wp-includes/sejxmhfp.php on line 277

W różny sposób można czerpać przyjemność z polowania. Dla jednych spełnieniem tego warunku jest zwierz na pokocie, a inni ponad skuteczne łowy przedkładają dobre towarzystwo. Są tacy co preferują polowanie indywidualne ale są również i tacy, którzy zdecydowanie bardziej wolą łowy w większym gronie. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby poszukać rozwiązania, które będzie kompilacją wskazanych możliwości. Dlatego też wcześniej zaplanowane polowanie indywidualne na byka, poprzedziłem spotkaniem w domku myśliwskim. A tam w towarzystwie Józka i Bodzia, prowadziłem żywą dyskusję na rożne tematy – nie tylko łowieckie ?, choć moją uwagę najbardziej skupiłem na przyjęciu strategii, która przyniosłaby mi sukces łowiecki w nadchodzącym poranku. Nie zliczę ile razy w tym sezonie zasadzałem się na byka, lecz jak do tej pory z mizernym skutkiem…Tym razem jednak miałoby być zupełnie inaczej i rzeczywiście było inaczej !!!

I to w zasadzie koniec opowieści, ponieważ samo polowanie okazało się wyjątkowo krótkie, o umiarkowanej dawce emocji. Około godz. 6.00, na łąkę wyszły 2 łanie, a za nimi nieregularny dwunastak, który chwilę wcześniej zaryczał tak od niechcenia, zdradzając jednak kierunek wędrówki. Szybka decyzja i po chwili nieukrywana satysfakcja. Prawie w tym samym czasie Józek, penetrując „duplańskie zęby”, na swojej drodze napotkał gorliwie poszukującego rujnych łań- w mojej ocenie zdecydowanie bardziej urodziwego niż mój – dwunastaka. I podobnie jak ja, odnotował pełen sukces.

Miło spędzony wieczór, przerodził się w obfity poranek, oczywiście nie bez udziału Św. Huberta, który – jak się domyślam – zdecydował się wynagrodzić nam dotychczasowe niestrudzenie, zapał i cierpliwość…Darz Bór. TK

Komentowanie jest zamknięte.

Nasz adres

    Koło Łowieckie “Boruta” w Białymstoku

    15-101 Białystok, ul. Jurowiecka 33

    NIP 966 05 84 035

    Nr konta 84 1050 1953 1000 0090 3041 3091

    Wszelką korespondencję / wnioski, w tym o udostępnienie informacji publicznej, zapytania, etc. proszę kierować drogą pocztową.