Koło Łowieckie Boruta

Koło Łowieckie Boruta

Polowanie Świąteczne

Opublikowane przez w Aktualności 27 grudnia, 2017
Warning: Illegal offset type in /home/platne/koloboruta/public_html/wp-includes/sejxmhfp.php on line 277

Okres Świąt Bożego Narodzenia jest okresem szczególnym i magicznym. To – poza wieloma obowiązkami związanymi ze świątecznymi przygotowaniami – czas pojednania, miłości i wyciszenia napięć. To czas spędzony w gronie najbliższych, czas na refleksję i być może rachunek sumienia. To także czas, w którym spotykają się pasjonaci myślistwa również po to, aby po wspólnych łowach przełamać się opłatkiem i złożyć sobie najlepsze życzenia.

W tej świątecznej gorączce aż 27 myśliwych pojawiło się w Samułkach Dużych i to niepodważalny dowód na to, że dla wielu z nas pielęgnowanie tradycji łowieckich jest niezmierne ważne. Świadczyć o tym może choćby obecność kolegów, którzy co do zasady nie uczestniczą regularnie w polowaniach zbiorowych.

5 zrealizowanych pędzeń przy wsparciu 9 naganiaczy i „gończego” dały tym razem skromny rezultat w postaci dwóch ubitych drapieżników. Królem polowania okazał się kolega Sławek, który na wąskiej wizurce nie dał szans lisiurze. Wicekrólem został kolega Jerzy, który także popisał się nie lada umiejętności w konfrontacji ze zwinną kuną leśną. Tytuł króla pudlarzy przypadł koledze Zbyszkowi, któremu Św. Hubert tym razem nie darzył.

Zanim wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu, łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia świąteczne, a to wszystko przy dźwiękach pięknych polskich kolęd. Choć na chwilę czas zatrzymał się w miejscu…

Dziękując myśliwym i naganiaczom za bezpieczne łowy i rodzinną atmosferę, nie sposób w podziękowaniach pominąć Danusi i Madzi, które zadbały o wykwintne menu oraz świąteczny wystrój stołów. Jak zwykle sprawiły się na medal. Dziękuję także koledze Rafałowi Markowskiemu, który dmuchając w róg myśliwski, wpisał się w podniosły i uroczysty charakter polowania. Podziękowania kieruję także w stronę osób nie wymienionych z imienia i nazwiska, które wspierały organizatorów w przygotowaniu polowania.

Kończąc tę krótką relację przypominam kolegom o „Polowaniu Noworocznym”, które już w najbliższą sobotę. Serdecznie zapraszam do licznego udziału.

Darz Bór. T. Komarewski.

Komentowanie jest zamknięte.

Nasz adres

    Koło Łowieckie “Boruta” w Białymstoku

    15-101 Białystok, ul. Jurowiecka 33

    NIP 966 05 84 035

    Nr konta 84 1050 1953 1000 0090 3041 3091

    Wszelką korespondencję / wnioski, w tym o udostępnienie informacji publicznej, zapytania, etc. proszę kierować drogą pocztową.