Koło Łowieckie Boruta

Koło Łowieckie Boruta

Monitoring kuropatw

Opublikowane przez w Aktualności 4 grudnia, 2017
Warning: Illegal offset type in /home/platne/koloboruta/public_html/wp-includes/sejxmhfp.php on line 277

Od momentu wsiedlenia kuropatw minęło już kilka dni. Szczerze zatroskany samopoczuciem ptaków, wykorzystując pierwszy nadarzający się wolny dzień, postanowiłem odwiedzić łowisko i sprawdzić jak przebiega proces aklimatyzacji.

Wraz z Piotrkiem Naumczukiem i workiem pełnym pszenicy, wyruszyliśmy „ w pole” w nadziei na spotkanie z kurakami, ale także po to by uzupełnić podsypy – wcześniej przygotowane przez miejscowych myśliwych. Na mojej i kolegi twarzy momentalnie zagościł uśmiech, gdy w pobliżu budek zaobserwowaliśmy intensywnie żerujące ptaki. Cóż za piękny i optymistyczny widok. Trzeba jednak pamiętać, że droga do tego, aby kuropatwy „ przetrwały” jest długa i kręta…

Przy okazji lustracji obwodu udało się nam odstrzelić lisa, który nie zdążył wprowadzić dania z kuropatwy do swojego menu.

Dziękuję kolegom: Józkowi, Czesiowi, Wickowi i Piotrkowi za dotychczasowe zaangażowanie i opiekę nad kuropatwami, a Danusi za regularne dokarmianie bażantów.

Darz Bór. T.K.

Komentowanie jest zamknięte.

Nasz adres

    Koło Łowieckie “Boruta” w Białymstoku

    15-101 Białystok, ul. Jurowiecka 33

    NIP 966 05 84 035

    Nr konta 84 1050 1953 1000 0090 3041 3091

    Wszelką korespondencję / wnioski, w tym o udostępnienie informacji publicznej, zapytania, etc. proszę kierować drogą pocztową.