Koło Łowieckie Boruta

Koło Łowieckie Boruta

Exposé Łowczego Okręgowego

Opublikowane przez w Aktualności 13 listopada, 2019
Warning: Illegal offset type in /home/platne/koloboruta/public_html/wp-includes/sejxmhfp.php on line 277

Szanowne Koleżanki i Koledzy Myśliwi.

Dnia 28 października 2019 roku, uchwałą nr 267/2019 Zarząd Główny Polskiego Związku Łowieckiego powołał mnie na funkcję Łowczego Okręgowego w Białymstoku.

Bez wątpienia zaszczyt ten spotkał mnie dzięki Waszemu poparciu jakie otrzymałem podczas wyboru kandydatów na łowczego okręgowego na V Nadzwyczajnym Okręgowym Zjeździe Delegatów PZŁ w Białymstoku br., kiedy to uzyskałem największą ilość głosów, za co serdecznie dziękuję.

Tradycje myśliwskie zakorzenione są w mojej rodzinie od wielu pokoleń. Również moja praca zawodowa od lat wiąże się z łowiectwem. Z wykształcenia jestem inżynierem leśnikiem. Kilkanaście lat pracowałem w Państwowej Straży Łowieckiej w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku. Od czternastu lat jestem członkiem PZŁ, łowczym K.Ł. „Słonka” w Katrynce oraz członkiem K.Ł. Boruta w Białymstoku. Jestem też  członkiem Regionalnej Rady Ochrony Przyrody przy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku. Posiadam uprawnienia do szacowania szkód łowieckich. Brałem udział w szkoleniach na sędziego i instruktora strzelectwa myśliwskiego

Koleżanki i Koledzy, jako Łowczy Okręgowy będę stawiać przede wszystkim na integrację naszego środowiska, bo bez tego nie ma mowy o dobrej współpracy, wzajemnym  poszanowaniu i nie będziemy w stanie przeprowadzić zmian jakie wymaga nasze współczesne łowiectwo.

Za rzecz kluczową  uważam  współpracę z rolnikami przy szacowaniu szkód łowieckich. Myślę, że moje wieloletnie doświadczenie będzie bardzo pomocne przy wypracowywaniu kompromisu.

Zamierzam też brać czynny udział w działalności promującej polskie łowiectwo na arenie krajowej i zagranicznej oraz wspierać osoby które pracują społecznie w wielu komisjach, bo tradycje łowieckie są dziedzictwem naszej kultury, które należy pielęgnować w sposób szczególny. Dlatego też dołożę wszelkich starań, aby nasi myśliwi brali czynny udział w różnego rodzaju ogólnopolskich imprezach łowieckich jak hubertusy, kongresy, szkolenia i seminaria obok koleżanek i kolegów z innych okręgów.

Koleżanki i Koledzy, mamy dużo do zrobienia , abyśmy mogli sprawnie prowadzić gospodarkę łowiecką oraz z przyjemnością kultywować naszą łowiecką pasję. Abyśmy nie zmarnowali tego co już zrobili nasi przodkowie i w dobrym stanie, ich i nasz wieloletni  łowiecki dorobek,  przekazać naszym dzieciom i wnukom.

Ze swojej strony deklaruję, że przy podejmowaniu kluczowych decyzji, będę się z Wami konsultował. Znajdę dla każdego myśliwego czas żeby go wysłuchać i w miarę możliwości pomóc, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Raz jeszcze serdecznie dziękuję za zaufanie jakim mnie obdarzyliście i postaram się go nie zawieść .

Z myśliwskim pozdrowieniem  Darz Bór.

Dariusz Krasowski

Łowczy Okręgowy PZŁ w Białymstoku

Komentowanie jest zamknięte.

Nasz adres

    Koło Łowieckie “Boruta” w Białymstoku

    15-101 Białystok, ul. Jurowiecka 33

    NIP 966 05 84 035

    Nr konta 84 1050 1953 1000 0090 3041 3091

    Wszelką korespondencję / wnioski, w tym o udostępnienie informacji publicznej, zapytania, etc. proszę kierować drogą pocztową.