Koło Łowieckie Boruta

Koło Łowieckie Boruta

Kalendarzowa wiosna tuż tuż…

Opublikowane przez w Aktualności 17 marca, 2018
Warning: Illegal offset type in /home/platne/koloboruta/public_html/wp-includes/sejxmhfp.php on line 277

Patrząc wyłącznie na termometr, który wskazywał dzisiaj 6 kresek poniżej zera, można by odnieść wrażenie, że zima nie odpuszcza. Nic bardziej mylnego. Ciepłe promienie słońca, puchate bazie kotki na wierzbach oraz rozśpiewane ptactwo nad rozlaną Narwią, to tylko niektóre symptomy świadczące o tym, że nadchodzi wyczekiwana wiosna. Wiosna, która budzi i daje energię do życia.

I jak tu spokojnie wysiedzieć w domu, kiedy za oknem tyle się dzieje. Wybór pada na Strablę, ponieważ jak żadne inne miejsce, wśród dzierżawionych przez koło, pozwala dostrzec i zarejestrować oznaki tej pięknej pory roku.

Nie ukrywam, że najbardziej zależało mi na spotkaniu z bażantami, które tydzień temu zasiliły strabelskie łowisko i to w ich poszukiwaniu zamierzałem poświęcić najwięcej czasu.

Trzy godziny spędzone w obwodzie dały satysfakcjonujący efekt. Zatem z przyjemnością dzielę się nim z kolegami, którzy mniej lub bardziej regularnie odwiedzają stronę internetową koła.

Muszę jeszcze koniecznie dodać, że nie udałoby mi się sfotografować bażantów, gdyby nie pomoc Danusi. Porządkując podwórko na bieżąco meldowała mi o zauważonych kogutach, które w sposób werbalny i pozawerbalny, zdradzały oznaki rozpoczętych toków, co jakiś czas wyprowadzając z zarośli założone haremy.

Załączone zdjęcia niech będą dla kolegów zachętą do odwiedzin łowiska. Nic tak nie cieszy jak obserwacja przyrody budzącej się z zimowego snu…

Darz Bór. Tomek Komarewski.

 

Komentowanie jest zamknięte.

Nasz adres

    Koło Łowieckie “Boruta” w Białymstoku

    15-101 Białystok, ul. Jurowiecka 33

    NIP 966 05 84 035

    Nr konta 84 1050 1953 1000 0090 3041 3091

    Wszelką korespondencję / wnioski, w tym o udostępnienie informacji publicznej, zapytania, etc. proszę kierować drogą pocztową.