Koło Łowieckie Boruta

Koło Łowieckie Boruta

IV czyn myśliwski

Opublikowane przez w Aktualności 1 sierpnia, 2016
Warning: Illegal offset type in /home/platne/koloboruta/public_html/wp-includes/sejxmhfp.php on line 277

30 lipca br. odbył się ostatni – w tym roku kalendarzowym – zaplanowany i zorganizowany czyn myśliwski, tym razem podporządkowany głównie jesiennym pracom polowym. Siedemnastu myśliwych z naszego koła oraz dwóch gości z zapałem i oczekiwaną energią realizowało zadania wyznaczone przez łowczego. Podobnie jak w przypadku poprzednich „spotkań” wszystkie prace zostały wykonane sprawnie i co najważniejsze zgodnie z oczekiwaniami głównego dowodzącego Józka.

Ciężka i sumienna praca kolegów myśliwych zaowocowała następującymi efektami: 

– zasiano rzepak, rzepę oraz żyto na poletkach łowieckich: Duplańsk, Izoby Ambona, Izoby Szkółka, Piekary Lewa Strona, Poletko Zielona, Pod Linią, Za Stodołą,

– zabronowano ww. zasiewy,

– wykonano 3 lizawki i wkopano je w następujących rewirach: 2 na Duplańsku i 1 na Piekarach Lewa Strona,

– udrożniono drogi dojazdowe do ambon,

– uprzątnięto posesję oraz wiatę garażową,

– złożono we wiacie garażowej materiał budowlany / deski, drążki /,

– wykonano ramę/stelaż pod nową ambonę,

– rozebrano uszkodzoną ambonę „ Pod Linią”.

Oczywiście nie mogło zabraknąć czasu na wspólny posiłek. Pieczony wieprzowy udziec oraz peklowana słonina z powodzeniem uzupełniły kalorie spalone podczas wyczerpującej pracy. Nie zabrakło także czasu na rozmowy dotyczące postępów w realizacji planu łowieckiego oraz zagrożeń związanych ze zbliżającym się rykowiskiem w kontekście uszkodzeń drzewostanów, spowodowanych czerwcową „ trąbą powietrzną”. Miłym przerywnikiem w ożywionych dyskusjach był pokaz wabienia, spontanicznie przeprowadzony przez kol. Marka, na samodzielnie wykonanym urządzeniu z rogu jelenia.

W imieniu Zarządu Koła serdecznie dziękuję kolegom myśliwym za udział w pracach gospodarczo-porządkowych. Jestem przekonany, że ciężka praca w połączeniu ze sprzyjającą pogodą – a taka właśnie za oknem – sprawią, że za chwilę poletka pięknie się zazielenią i będą cieszyć oko nie tylko myśliwego…

Darz Bór. T.K.

Komentowanie jest zamknięte.

Nasz adres

    Koło Łowieckie “Boruta” w Białymstoku

    15-101 Białystok, ul. Jurowiecka 33

    NIP 966 05 84 035

    Nr konta 84 1050 1953 1000 0090 3041 3091

    Wszelką korespondencję / wnioski, w tym o udostępnienie informacji publicznej, zapytania, etc. proszę kierować drogą pocztową.