Koło Łowieckie Boruta

Koło Łowieckie Boruta

I Dni Kultury Łowieckiej i Leśnej Podlasia

Opublikowane przez w Aktualności 5 lipca, 2019
Warning: Illegal offset type in /home/platne/koloboruta/public_html/wp-includes/sejxmhfp.php on line 277

Informuję, że dniu 28 lipca 2019 roku odbywać się będą w Siemiatyczach XIV Międzynarodowe Targi Pogranicza organizowane przez Siemiatyckie Konsorcjum Inicjatyw Gospodarczych, połączone z wydarzeniem łowieckim pn. „I Dni Kultury Łowieckiej i Leśnej Podlasia”, skierowanym do społeczeństwa i braci myśliwskiej. Organizator przewiduje udział około 100 wystawców różnych branży, w tym około 40 z branży łowieckiej i leśnej. Ambitnie zakłada, czemu należy kibicować, że wspólnie świętować będzie około 7 tys. osób.

Ww. impreza ma za zadanie zaktywizować środowisko myśliwych, wypromować ideę łowiectwa, oraz poprzez 3 elementy, które akceptuje społeczeństwo, tzn. psy myśliwskie, kulinaria, sokolnictwo przybliżyć działalność myśliwych Podlasia, jak również uaktywnić współpracę myśliwych z rolnikami (ponieważ część wystawców to właśnie rolnicy). Ma również za zadanie przybliżyć działalność myśliwych, zminimalizować napięcia na linii rolnik-myśliwy oraz przyczynić się do pozytywnego postrzegania myśliwych w społeczeństwie. W rezultacie otworzyć nową kartę promocji łowiectwa, także w aspekcie wizerunkowych.

Program Dni Kultury Łowieckiej :

1. Pokazy Psów Myśliwskich – dzikarze.pl

2. Pokazy Sokolnicze – Krzysztof Staniszewski

3. Rekord Podlasia w Gulaszu Myśliwskim – 3200 porcji, Krzysztof Lechowski -Poznań

4. Występ sygnalistów myśliwskich – Tryton Wrocław

5. Pokazy kulinarne – Krzysztof Lechowski – „Comber z Sarny Show”

6. Konkurs plastyczny dla dzieci ze szkół podstawowych pt „Sarna nie jest żoną jelenia”

7. Rzeźbienie totemów łowieckich piłą motorową Andy Show

8. Kaczki na wodzie – konkurs na rzece (patronat Burmistrz Siemiatycz)

9. Wild Burger show

10 Prezentacja pocztów sztandarowych

11. Szlachetna Sztuka Wabienia (4 – krotny Mistrz Polski, vice mistrz Europy Jan Skrzetuski – ZO Zielona Góra)

12. Ścianka Łowiecka ZG – Klub Diany Polskie

W związku z imprezą SKIG poprosił o honorowy patronat: Ministra Środowiska, Marszałka Województwa Podlaskiego, Starostwo Powiatowe, Zarząd Główny PZŁ, ZO PZŁ, Łowca.

Dodatkowo konkretne wsparcie imprezy na prawach organizatorów zgłosiły: KŁ Podmuch, KŁ Głuszec, KŁ Cyranka Drohiczyn, KŁ Jeleń Nurzec, KŁ Ryś Białystok, KŁ Łoś Mońki, KŁ Jeleń Milejczyce, KŁ Bekas, KŁ Cietrzew Gródek i Kuna Siemiatycze – główny organizator / kol. Arkadiusz PłotkaPrezes Siemiatyckiego Konsorcjum Inicjatyw Gospodarczych, Delegat na Zjazd Krajowy PZŁ Okręgu Białystok,  dane kontaktowe : bawet@post.pl, tel 690 990 227 /.

W związku z powyższym, w imieniu organizatora zapraszam myśliwych wraz z rodzinami do wzięcia udziału w tym „ Święcie” – wydarzeniu kulturalnym, skierowanym do wszystkich, którym na sercu leży dobro i wizerunek polskiego łowiectwa.

Tomasz K. Darz Bór.

Komentowanie jest zamknięte.

Nasz adres

    Koło Łowieckie “Boruta” w Białymstoku

    15-101 Białystok, ul. Jurowiecka 33

    NIP 966 05 84 035

    Nr konta 84 1050 1953 1000 0090 3041 3091

    Wszelką korespondencję / wnioski, w tym o udostępnienie informacji publicznej, zapytania, etc. proszę kierować drogą pocztową.