Koło Łowieckie Boruta

Koło Łowieckie Boruta

„Hubertus 2023”

Opublikowane przez w Aktualności 4 listopada, 2023
Warning: Illegal offset type in /home/platne/koloboruta/public_html/wp-includes/sejxmhfp.php on line 277

Każdy „Hubertus” jest jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu łowickim. W trakcie  uroczystych łowów celebrujemy pamięć o naszym patronie, który bez reszty poświęcił się ochronie przyrody i jest dla nas wzorem etycznego myśliwego.

Tegoroczne łowy odbyły się 4 listopada i przebiegały w miłej i koleżeńskiej atmosferze. Po przeprowadzeniu 5 miotów na pokocie ułożono jednego lisa. Szczęśliwcem okazał się kol. Bartek i to na jego szyi zawisł królewski medal. 21 myśliwych, którzy wzięli udział w uroczystych łowach, zapisało kolejny rozdział w historii koła, zwłaszcza, że polowanie miało miejsce w roku jubileuszowym, w którym obchodzimy 100-lecie Zjednoczenia Łowiectwa w Polsce.

Szczególne podziękowania należą się tym wszystkim, którzy przygotowali tegorocznego „Hubertusa”. W pierwszej kolejności dziękuję kol. Józkowi i Krzyśkowi – prowadzącym polowanie oraz osobom, którzy ich wspierali. Dziękuję naganiaczom, podkładaczom na czele z niezastąpionym Adamem oraz Danusi, która przygotowała salę biesiadną. Nisko kłaniam się kolegom myśliwym, którym dziękuję za dyscyplinę oraz sprawne i bezpieczne łowy.

Kolejne święto patrona myśliwych za nami i oby za rok następne, czego wszystkim pasjonatom łowiectwa życzę. Niech Nam wszystkim Bór Darzy !

Tomek K.

Komentowanie jest zamknięte.

Nasz adres

    Koło Łowieckie “Boruta” w Białymstoku

    15-101 Białystok, ul. Jurowiecka 33

    NIP 966 05 84 035

    Nr konta 84 1050 1953 1000 0090 3041 3091

    Wszelką korespondencję / wnioski, w tym o udostępnienie informacji publicznej, zapytania, etc. proszę kierować drogą pocztową.