Koło Łowieckie Boruta

Koło Łowieckie Boruta

Dublet do łań

Opublikowane przez w Aktualności 4 października, 2014
Warning: Illegal offset type in /home/platne/koloboruta/public_html/wp-includes/sejxmhfp.php on line 277

Czas pędzi jak szalony i chyba w tym co mówię nie jestem odosobniony. Mam wrażenie, że dosłownie wczoraj, wraz z kolegami po strzelbie, kreśliliśmy scenariusz tegorocznego rykowiska, a tu nie wiedzieć kiedy, wrzesień strzelił jak z bicza trzasnął !. Oznacza to, że najwyższa pora na realizację planu łowieckiego w zakresie łań i cieląt, których w tym roku do odstrzału więcej niż zwykle. Rodzi się zatem pytanie czy to aby na pewno plan realny ?, czy też być może – czego nie sposób wykluczyć – wirtualny ?. Ale przyjdzie odpowiednia pora na rzetelną ocenę i wnioski.

Wczorajsze polowanie zakończyłem bardzo pomyślnie, co nie zmienia faktu, że łań i cieląt jakby nieco mniej niż w poprzednich latach. Na poletko obsiane rzepą i zbożem ozimym, wyszła chmara jeleni, w składzie byk – nieregularny dziesiątak, 4 łanie i cielę. Wczesna pora pozwoliła na precyzyjne wyselekcjonowanie bezdzietnych Pań, które po chwili znalazły się na pokocie.

Dumny z wyczynu – na jednej nodze – zameldowałem się w domku myśliwskim, żeby w doborowym towarzystwie i przy suto zastawionym stole, opowiadać i słuchać opowieści…Mógłbym tak bez końca…

Gorące podziękowania Mietkowi i Piotrkowi za pomoc w transporcie , a pozostałym kolegom za miłą atmosferę. Darz Bór. TK

     

Komentowanie jest zamknięte.

Nasz adres

    Koło Łowieckie “Boruta” w Białymstoku

    15-101 Białystok, ul. Jurowiecka 33

    NIP 966 05 84 035

    Nr konta 84 1050 1953 1000 0090 3041 3091

    Wszelką korespondencję / wnioski, w tym o udostępnienie informacji publicznej, zapytania, etc. proszę kierować drogą pocztową.