Koło Łowieckie Boruta

Koło Łowieckie Boruta

„Boruta” wicemistrzem Polski…

Opublikowane przez w Aktualności 25 maja, 2015
Warning: Illegal offset type in /home/platne/koloboruta/public_html/wp-includes/sejxmhfp.php on line 277

Mistrzostwa Polski Kół Łowieckich zaliczane są do najważniejszych zawodów w kalendarzu strzeleckim Polskiego Związku Łowieckiego. Tym razem „ kwiat polskiego strzelectwa” walkę o zwycięski laur toczył na ziemi podlaskiej – jak się później okazało – wyjątkowo gościnnej i przyjaznej w osiąganiu wysokich rezultatów.

Okręg białostocki, obok pozostałych 45 okręgów / łącznie 135 zawodników / biorących udział w dwudniowych zmaganiach – i powiem tu nieskromnie – reprezentowała  już od lat  najlepsza drużyna z Podlasia, dumna z przynależności do Koła Łowieckiego „ BORUTA” w Białymstoku.

Presja i oczekiwania wobec „ miejscowych sportowców” były bardzo duże. Trudno się jednak temu dziwić, zważywszy na fakt, że znajomość strzelnicy oraz doping płynący z każdej strony, miały ich ponieść wprost do zwycięstwa.

Jak się szczęśliwie okazało, głęboka wiara samych strzelców jak i zagorzałych kibiców, sprawiła, że się udało !!!. Osiągnięty sukces cieszy tym bardziej, że jak pokazuje dotychczasowe doświadczenie, gospodarze najczęściej plasują się poza podium. Towarzyszący rywalizacji stres zazwyczaj paraliżuje na tyle skutecznie, że o dobrym wyniku co najwyżej można pomarzyć…

Kilka w pełni zasłużonych komplementów kieruję pod adresem organizatora oraz tych wszystkich, którzy wspierali go fizycznie i duchowo. Perfekcyjne przygotowanie obiektu; płynny harmonogram strzelań; życzliwi i sprawiedliwi sędziowie; efektowne puchary oraz doskonałe warunki noclegowe, nie mówiąc o wykwintnym jedzeniu, to nie tylko nasza opinia ale przede wszystkim głos strzelców z całej Polski.

Zatem na ręce Jarka Żukowskiego – Łowczego Okręgowego, w imieniu swoim jak i pozostałych zawodników, składam gorące podziękowania za ogrom pracy oraz niewątpliwy sukces organizacyjny i wizerunkowy. Cieszę się, że weterani z „ Boruty” dobrym występem też dołożyli małą cegiełkę do ogólnego triumfu.

A oto wyniki:

Drużynowo:

I miejsce      Wybrzeże Gdańsk             1400

Michał Szugajew                                       480

Rafał Szyłejko                                            474

Piotr Kraiński                                               446

 

II miejsce     Boruta Białystok               1388

Bogusław Pilcicki                                      477

Cezary Sołowiej                                        458

Tomasz Komarewski                                 453

 

III miejsce    Drop Kazimierz Biskupi    1376 

Łukasz Pulcer                                             468

Adam Grobelny                                        463

Konrad Maciaszek                                    445

 

Na podkreślenie zasługuje fakt, że doskonały wynik Bodzia Pilcickiego, pozwolił mu na zajęcie indywidualnie III zaszczytnego miejsca. Czapki z głów…

Na zakończenie chcę jeszcze osobiście podziękować kolegom z drużyny za wspaniałą atmosferę i walkę do ostatniej kropli krwi… Darz Bór. T.K.

Komentowanie jest zamknięte.

Nasz adres

    Koło Łowieckie “Boruta” w Białymstoku

    15-101 Białystok, ul. Jurowiecka 33

    NIP 966 05 84 035

    Nr konta 84 1050 1953 1000 0090 3041 3091

    Wszelką korespondencję / wnioski, w tym o udostępnienie informacji publicznej, zapytania, etc. proszę kierować drogą pocztową.