Koło Łowieckie Boruta

Koło Łowieckie Boruta

Za ten stary rok ……

Opublikowane przez w Aktualności 10 stycznia, 2018
Warning: Illegal offset type in /home/platne/koloboruta/public_html/wp-includes/sejxmhfp.php on line 277

Stary rok się skończył . A jak się skończył to dopowiadam – ciekawie.

W dwa tygodnie udało mi się dwukrotnie zostać królem .

W czwartek 21 grudnia, polowałem w Nadleśnictwie Łomża. Pogoda i organizacja wspaniała , oprawa łowiecka niesamowita i pokot sowity. Padło 12 łań , 6 cielaków oraz koza , 2 dziki i lis. Trzeba przyznać ,że szczęście łowieckie miałem ogromne. Święty Hubert pozwolił na 2 dublety w łaniach. Tak zostałem pierwszym w tym tygodniu królem.

Tydzień póżniej , w sobotę 30 grudnia, polowałem w naszym kole Boruta . Jak zwykle było bardzo fajnie. Myśliwi dopisali , gościliśmy Diany , pogoda dobra, tylko zwierza mniej . Na rozkładzie tylko jeden lis. W trakcie polowania nieopatrznie zażartowałem do Józka , naszego łowczego , że dość podziwiania przyrody , niech pokaże zwierza. I stało się…..

Stałem spokojnie na stanowisku , jadłem kanapkę , piłem kawę gdy nagle z lewej strony coś szurnęło , przeleciało – to był duży dzik. Nie mogłem strzelać po drodze , kolega stał na linii , dostrzegłem wyrażniej dzika jakieś 30 m dalej umykającego świerczyną. Pociągnąłem z breneki i tyle go widziałem. Zapadła cisza. Marzyłem , że leży , liczyłem na cud, to przecież możliwe. Nie takie cuda się zdarzają.

Niestety , nie leżał. Uszedł na czysto.

No i się zaczęlo . Dałem kolegom dużą uciechę. Teraz oni ‘’gratulowali ” mi dzika i z troską pytali jak to było.

Odpowiadam , otóż ja po prostu skazany byłem na …. królowanie . Św. Hubert tak to sobie wymyślił .

Gdybym trafił – królestwo pewne. Gdybym nie trafił królestwo też pewne . I tak to zostałem „ królem „ na polowaniu noworocznym.

Królem byłem wiele razy . królem pudlarzy – po raz pierwszy. Wszystko osłodził piękny medal, jedyny taki w mojej kolekcji. I niech tak zostanie.

Darz Bór i wszystkiego dobrego na nowy 2018rok.

 

Andrzej Gołembiewski

Komentowanie jest zamknięte.

Nasz adres

    Koło Łowieckie “Boruta” w Białymstoku

    15-101 Białystok, ul. Jurowiecka 33

    NIP 966 05 84 035

    Nr konta 84 1050 1953 1000 0090 3041 3091

    Wszelką korespondencję / wnioski, w tym o udostępnienie informacji publicznej, zapytania, etc. proszę kierować drogą pocztową.