Koło Łowieckie Boruta

Konferencja „Wizerunek myśliwego – Quo Vadis Łowiectwo?”

Opublikowane przez w Aktualności Październik 24, 2017

W dniu 21 października , w auli WSFiZ , odbyła się konferencja przygotowana przez Zarząd Okręgowy PZŁ. Prelegenci poruszyli niezwykle ciekawe i aktualne tematy dotyczące łowiectwa .
Mówiono o wizerunku myśliwego przedstawianym przez media społecznościowe, omawiano sposoby postępowania w sytuacjach konfliktu ekolog – myśliwy. Poruszano trudne tematy znajomości i stosowania przez myśliwych zasad etyki łowieckiej. Należy podkreślić ogromne zaangażowanie w przygotowaniu konferencji koleżanek po strzelbie z Klubu Dian PZŁ.
Na konferencję przybyli pasjonaci łowiectwa z całej Polski. W kuluarach dyskutowano o konieczności przygotowania poradnika dla myśliwych atakowanych przez pseudoekologów na polowaniach indywidualnych i zbiorowych. Mówiono o konieczności przeszkolenia kilku myśliwych w kole do współpracy z mediami oraz do rozwiązywania sytuacji konfliktowych z osobami przeszkadzającymi w wykonywaniu odbywającego się zgodnie z prawem polowania. Sugerowano potrzebę oznakowywania terenu polowania zbiorowego. Poruszano tematy kultury łowieckiej , mody , wizerunku myśliwego.
Bardzo ciekawa dyskusja zakończyła się późnym wieczorem.

Darz Bór
Andrzej Gołembiewski

Serdecznie dziękuję organizatorom za przygotowanie
Andrzej Bogdan Gołembiewski

Komentowanie jest zamknięte.

Nasz adres

    Koło Łowieckie “Boruta” w Białymstoku

    15-196 Białystok, ul. Tadeusza Kantora 6

    e-mail: kontakt@koloboruta.pl

    NIP 966 05 84 035

    Nr konta 84 1050 1953 1000 0090 3041 3091